Ką veikėme lapkričio 12 d.?

Įgyvendinant bendruomenės projekto „Aktyvus žmogus – stipri bendruomenė“ veiklas, kurios finansuotos iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos programos „Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių plėtra“, šio projekto organizatoriai jau lapkričio mėnesį pradėjo vykdyti prevencinę akciją „Sutik Šv. Kalėdas saugiai“, o taip pat numatė užbaigti pavasarį pradėtą Užusienio bendruomenės sporto ir laisvalaikio praleidimo erdvių tvarkymo bei puoselėjimo akciją „Užusienio bendruomenė – mano namai“. Šį kartą buvo numatyta sutvarkyti bendruomenės namų teritoriją.

2016 m. lapkričio 12 d. nuo ankstyvo šeštadienio ryto ant iškritusio sniego palikti pėdsakai vedė į Užusienio bendruomenės namus. Vos prašvitus aplink namus zujo technika, kuri lygino teritoriją ir ruošė ją būsimai vejai, sužaliuosiančiai pavasarį. Talkos dalyviai, tvarkydami teritorijoje augančius krūmus, turėjo galimybę išbandyti naujai įsigytą krūmapjovę. Jaunimas valė šalia bendruomenės namų esančius miško plotus bei vaikų žaidimo aikštelę, taip pat buvo ruošiama teritorija paskutiniams užsiėmimams su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis (toliau – PGGP).

14 val. talkos dalyviai ir Užusienio gyventojai buvo pakviesti į bendruomenės namų salę, kurioje vyko teorinė paskaita apie PGGP, autonominius gaisro aptikimo jutiklius, saugų elgesį ir pavojus naudojantis pirotechniniais gaminiais, buvo pademonstruota, kaip elgtis užsidegus žmogaus drabužiams. Užsiėmimų specialistai atsakinėjo į klausimus apie saugų elgesį, demonstravo mokomuosius filmus. Po teorinės paskaitos dalyviai išėjo į lauką, kur specialios įrangos pagalba buvo imituojami įvairūs gaisro židiniai, o specialistai aiškino ir demonstravo, kokiais būdais reikia gesinti tam tikrą gaisrą. Vėliau kiekvienas pratybų dalyvis turėjo galimybę savarankiškai užgesinti sumodeliuotą gaisrą.

Nors oras ir pasitaikė žiemiškai žvarbus, bendruomenės nariai parodė didžiulį susidomėjimą šiais mokymais – kiekvienam knietėjo patikrinti ką tik gautas teorines žinias ir praktiškai išbandyti  PGGP, mokymai užsitęsė iki sutemų. Nesušalti padėjo paraleliai surengti konkursai, estafetės (pvz. slidinėjimo). Bendruomenės šeimininkės vaišino dalyvius ant laužo keptais blynais ir arbata. Renginio dalyviai ne tik gavo vertingų žinių, praktinės patirties, bet ir puikiai praleido laiką gryname ore kartu su savo šeimos nariais bei gyvenvietės kaimynais.

Nuotraukos iš renginio:

« 2 »

About

View all posts by

Parašykite komentarą