Akimirkos iš akcijos „Sutik Kalėdas saugiai“

Nežinau, kokiu tikslu Dievas paliko mane dar gyventi, bet toks jau jo planas ir tokia jo valia. Tik žinau, kad be galo dėkinga Dievui už šią suteiktą galimybę ir dėl to, kad patirti tiek daug žmonių gerumo pagalbos ir žodžiu, ir darbais. Išties, stebuklai vyksta ir šiais laikais! Mielieji mūsų kaimynai, gerb. Romualdai, gerb. Kazimierai, mama mano nemažiau už mane nustebinta ir dėkinga už gyvenimą be dūmų“ – Užusienio gyventoja Nijolė.

Po šių prasmingų žodžių, išsakytu žinutėje, kurią į mobilųjį telefoną gavo bendruomenės pirmininkas 2016 metais po akcijos „Sutik Kalėdas saugiai“ ir kitų padėkos žodžių, sulauktų iš bendruomenės narių po akcijos, bendruomenės valdyba nusprendė, kad tokią akciją turėtų tęsti ir 2017 metais.

Taip ir įvyko – įgyvendindami 2017 metų projektą „Aktyvūs žmonės – stipri bendruomenė“ pagal Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros ir bendruomenių rėmimo programą, joje kaip vieną iš veiklų nusimatėme prevencinę akciją „Sutik Kalėdas saugiai“, 2017 m. lapkričio 26 d. akcijos organizatoriai sukvietė bendruomenės narius į šios akcijos pradžią. Akcija susidarė iš dviejų dalių: mokymai (paskaitos) ir pratybos.

Mokymo metu bendruomenės nariai išklausė paskaitas šiomis temomis:

– pirminės gaisro gesinimo priemonės;

– autonominiai gaisro aptikimo jutikliai;

– saugus elgesys su pirotechnika;

pagrindinės gaisrų kilimo priežastys bei būdai kaip jų išvengti. Šios temos metu buvo akcentuota ir daug kalbama apie saugų krosnių kūrenimą bei dūmtraukių priežiūrą.

Po paskaitų visi nariai turėjo puikią galimybę praktiškai užgesinti gaisro židinį gesintuvu ir nedegiu audeklu. Taip pat lavino savo praktinius įgūdžius gesindami puodo dangčiu užsidegusius puode riebalus, aliejų.

Pabaigoje pratybų organizatoriai pademonstravo užsidegusių puode riebalų ar aliejaus netinkamo gesinimo vandeniu pasekmes – ugnies pliūpsnį. Išvydus tokį pliūpsnį, tikimasi kad visi susimąstė ir visada prisimins, kad negalima gesinti riebalų/aliejaus gaisrų vandeniu.

Tai tikrai naudingi praktiniai įgūdžiai, kurių visuomenė turi menkai. Šiuose teoriniuose ir praktiniuose mokymuose dalyvavo visų kartų atstovai, ypač džiugino, kad tėveliai ir seneliai kartu su vaikais ir anūkais lavino savo praktinius įgūdžius kaip teisingai užgesinti gaisro židinį parankinėmis ir pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis.

About

View all posts by

Parašykite komentarą