Saugi kaimynystė

Labas, Kaimyne!

Darosi neramu, kai nesi saugus gatvėje, net namuose bijai dėl savo ir namiškių saugumo, savo turto.

Policija viena nepajėgi aprėpti tiek jai užkrautų darbų. Galvoju, kad ir mes patys, kaimynai, turime pakrutėti ir susibūrę pasipriešinti blogiui.

Užklupus bėdai – sustreikuotų sveikata, iškiltų nusikaltimo grėsmė, ar kita – pirmąją akimirką dažniausiai nežinome, ko griebtis ir į ką kreiptis. Belieka – tik į gerą kaimyną, kuris kartais artimesnis nei giminė. Tačiau sumaištyje dažnai neturime po ranka jo telefono numerio.

Kartais gali prireikti surasti mūsų artimiausius gimines ar draugus. Todėl apsikeiskime su kaimynais telefonų numeriais ir kita būtiniausia informacija. Tada galėsime būti ramūs – atsitikus bėdai pasirūpinsime vieni kitais.

Patarimai saugiam pirkimui internete

Kaip išvengti sukčiavimų?

Vagystė iš namo

Vagystė viešoje vietoje

Asmeninio turto vagystė

Ugniagesiai pataria, kaip elgtis kilus gaisrui

Ugniagesiai pataria, kaip gesinti save

Būk saugus vandenyje!

Alkoholis ir nėštumas – nesuderinama!

Antibiotikai

Skiepai

Perkaitimas

Erkių platinamų ligų prevencija

Norime priminti Užusienio bendruomenei, kad erkės jau aktyvios ir gyvybingos gali išlikti iki lapkričio mėnesio. Apie būtinybę kalbėti šia tema liudija statistika – Lietuvoje erkių platinamomis ligomis kasmet suserga apie 4 tūkstančius žmonių. 2019 m. Lietuvoje buvo užregistruota 711 susirgimų erkiniu encefalitu, iš kurių 6 žmonės mirė. Mūsų šalyje šiomis ligomis susergama kelis kartus dažniau nei kitose Europos valstybėse, todėl pasiskiepyti nuo erkinio encefalito rekomenduojama visiems.

Kas yra naujasis KORONA – VIRUSAS ( 2019 – NcOv )